Ajurweda to liczący ponad 5000 lat system leczniczy wywodzący się z Indii. Nazwa pochodzi od słów: ajus/ajur oznaczającego życie oraz veda oznaczającego wiedzę. Jest więc wiedzą o życiu, ponieważ nie obejmuje jedynie leczenia chorób, lecz tworzy system filozoficzny, który odnosi się do niemal wszystkich aspektów życia. Najważniejszą zasadą ajurwedy jest równowaga i harmonia – tylko dzięki temu organizm zachowuje zdrowie i witalność.
Podczas przeglądania oferty olejków roślinnych może zakręcić się w głowie – naturalne, organiczne, rafinowane, nierafinowane, kosmetyczne, spożywcze… Podstawową różnicą, która ma faktyczny wpływ na cechy olejku, będzie metoda, jaką został pozyskany. Dzielimy oleje na nierafinowane i rafinowane. Czym się różnią i który warto wybrać podczas zakupów?
Romantyczna, zdrowa i lekkostrawna kolacja we dwoje to miła propozycja spędzenia walentynkowego wieczoru. Podpowiadamy, co podać do zjedzenia, picia oraz na deser - wszystko w wegetariańskim wydaniu. Aby wykreować romantyczny nastrój, warto pomyśleć też o świecach zapachowych i kadzidłach.
Masaż zaskakuje swoją rozmaitością i różnorodnością technik, do jednych z najciekawszych należy shirodhara – indyjski masaż zwany inaczej "na trzecie oko". Jego wyjątkowość polega na udziale ciepłego olejku ajurwedyjskiego, który delikatnie i subtelnie wylewa się na czoło pacjenta wprawiając go w relaksujący nastrój.
Olejek z drzewa sandałowego jest popularnym surowcem wykorzystywanym w produkcji perfum dla kobiet i mężczyzn. Jego charakterystyczny, zmysłowy aromat czyni z drzewa sandałowego lubiany komponent perfum i kosmetyków. Jednak oprócz właściwości zapachowych, olejek sandałowy posiada równie ciekawe działanie pielęgnacyjne!
Dbanie o estetyczny wygląd od dawna nie jest już wyłącznie domeną kobiet. Współcześni mężczyźni dbają o siebie, używają perfum, dobierają ubiór i stosują pielęgnację dopasowaną do swojej skóry. Jednym z atrybutów męskości są gęste, mocne włosy, a ostatnio także modny zarost. Czemu więc panowie mieliby zrezygnować z dobroczynnych efektów ziołowej koloryzacji?
Abhyanga to w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie” tzn. wmasowanie oleju w ciało. Jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. W tradycji ajurwedyjskiej masaż uważany jest za równie istotny dla zdrowia i urody, jak odpowiedni styl życia i zdrowa dieta. Pozwala zachować zdrowie i witalność ciała.
Morze Martwe jest najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym na naszej planecie. Jedną z najbardziej znanych ciekawostek jest to, że tak wysokie stężenie soli nie pozwoli nam w nim utonąć. Dla turystów odwiedzających Jordanię obowiązkowym punktem wycieczki jest kąpiel w Morzu Martwym, najczęściej poprzedzona obłożeniem całego ciała maską z błota.
Wypadanie włosów jest naturalną koleją rzeczy. Włosy rosną, przez pewien czas istnieją na naszej głowie, aż w końcu wypadają. Codziennie tracimy od 50 do 100 włosów. I taką ilością wypadanych włosów nie należy się przejmować. Dopiero, gdy zauważamy na grzebieniu całą masę włosów (powyżej 100 sztuk) i sprawa nabiera niepokojącego tempa, powinniśmy szukać pomocy.
Zamieszczamy kilka przydatnych porad dotyczących farbowania włosów farbami naturalnymi, na bazie henny. Wskazówki te odpowiedzą na pytania na temat farbowania odrostów, siwych włosów, jak uniknąć zbyt ciemnych końcówek oraz jak wzmocnić intensywność koloru włosów.