Oprócz wewnętrznego oczyszczania warto zapewnić skórze zewnętrzne oczyszczanie. Popularne preparaty do pielęgnacji twarzy – toniki i mydła – niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż niszczą naturalną warstwę lipidową, powodując wysuszanie skóry a tym samym mogą przyczyniać się do wystąpienia kolejnych pryszczy.
Jeśli pokochałaś działanie indyjskich ziół na Twoje włosy, ale nie chcesz zmieniać ich koloru, cassia sprawdzi się idealnie. To tak zwana "bezbarwna henna", która jasnym włosom nadaje delikatny, złoty odcień. Sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy.
Olej tamanu to gęsty, ciemnozielony olej o charakterystycznym zapachu. Drzewko tamanu, z którego owoców pozyskiwany jest olej, rośnie naturalnie w tropikalnych rejonach świata takich jak wyspy Pacyfiku i Oceany Spokojnego oraz gorące tereny Azji i Afryki. To właśnie oceaniczna Polinezja jest „domem” tamanu, a jej mieszkańcy doceniają lecznicze właściwości tej rośliny od stuleci.
Każdy, kto naprawdę pragnie poznać zwyczaje mieszkańców miast Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, powinien złożyć wizytę w hammamie, czyli publicznej łaźni. To miejsce, w którym nie tylko można poddać ciało zabiegom dogłębnego oczyszczania, lecz także oddać się towarzyskim pogawędkom.
Neem to cenne indyjskie zioło pomocne w wielu dolegliwościach organizmu - zarówno tych zewnętrznych, dotykających skóry i włosów, jak i wewnętrznego funkcjonowania naszego ciała. Podajemy kilka przykładowych zastosowań neem.
Gdyby organizowano konkurs piękności, w którym sędziowie oceniają urodę kobiet wyłącznie po włosach, pierwsze miejsce prawdopodobnie zajęłyby Hinduski. Ich długie, lśniące sploty są obiektem zazdrości kobiet z całego świata, które szukają sposobów na podobny blask i kondycję. W czym tkwi sekret kobiet orientu? Jaki błąd popełniają Europejki skoro ich włosy są słabe i matowe?
Nasiona drzewa Coffea Arabica znane są przede wszystkim jako źródło pobudzającej kawy. Stymulujące działanie kawy teraz dostępne jest także w formie oleju pozyskanego z niedojrzałych, zielonych nasion. Olej jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o nawilżenie i regenerację skóry!
Jeśli towarzyszy Wam nieprzyjemne uczucie ciężkości, warto pomyśleć o kuracji oczyszczającej. Polecamy wybrać metodę naturalną, niegwałtowną, bezpieczną dla organizmu. Takie działanie zapewniają nasiona Psyllium Husk, zwane również Babką Płesznik.
Marzysz o pięknych i gęstych włosach w wyrazistym, naturalnie wyglądającym, odcieniu brązu. Starannie wybierasz farbę w drogerii i wykonujesz koloryzację. Efekt – włosy stają się suche, szorstkie, wypadają, skóra głowy swędzi i jest podrażniona, a kolor po kilku myciach wypłukuje się pozostawiając niewyraźną poświatę.
Kobiety stosują różnorodne metody, które mają zapewnić młody i zdrowy wygląd twarzy: sięgają po kosmetyki pielęgnacyjne, poddają się zabiegom medycyny estetycznej, a nawet operacjom plastycznym. Starohinduska medycyna ajurwedyjska, bazująca tylko na naturalnych sposobach pielęgnacji zdrowia i urody, proponuje zapobiegać niż leczyć. Według Ajurwedy przyczyną chorób, a przez to niezdrowego wyglądu, są zalegające w organizmie toksyny. Jeśli zostaną usunięte, organizm będzie prawidłowo funkcjonował, co widać także po promiennej cerze.