Regeneracja z olejem z zielonej kawy
Olej nie posiada zapachu typowego dla kawy, ponieważ ten powstaje w procesie prażenia. Olej jest tłoczony z jeszcze zielonych nasion i posiada naturalny, roślinny aromat. Olejek ten jest cenny w pielęgnacji wielu typów skóry – m.in. tłustej, trądzikowej, zwiotczałej, suchej i dojrzałej.
- Olej z zielonej kawy bardzo silnie nawilża skórę. Dzieje się tak ze względu na bardzo wysokie stężenie fitosteroli chroniących przed utratą nawilżenia i odbudowujących naturalną barierę ochronną skóry.
- Efekt głębokiego nawilżenia zapewnia również zawartość kwasu linolowego, który jest elementem budulca wierzchniej warstwy naskórka. Jest on zaliczany do grupy witamin F. Nie jest on produkowany przez organizm człowieka, lecz musi być dostarczany (wewnętrznie lub zewnętrznie). Niedobór kwasu linolowego jest wiązany m.in. z atopowym zapaleniem skóry. Kwas linolowy świetnie wygładza i zmiękcza skórę, długotrwale chroniąc przed przesuszeniem.
- Witamina E stanowiąca składnik oleju z zielonej kawy jest antyoksydantem, czyli chroni przed powstawaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za degradację DNA i procesy starzenia organizmu. W ten sposób olej z zielonych nasion kawy chroni skórę przed powstawaniem zmarszczek i przebarwień, a przy tym przywraca jej jędrność.
- Zielona kawa zawiera unikalny kwas chlorogenowy, który chroni przed fotostarzeniem skóry i wspomaga regenerację naskórka.
- Olej posiada silne właściwości stymulujące odnowę skóry, dlatego jest polecany szczególnie dla skóry dojrzałej, zniszczonej oraz trądzikowej. Przyspiesza gojenie wyprysków i chroni przed bliznowaceniem.
- Olej posiada zdolność do redukcji przebarwień oraz rozstępów.
- Doskonale zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, przywracając spojrzeniu lekkość i świeżość. Twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie.
Olej z zielonej kawy wykazuje się bardzo intensywnym działaniem, dlatego zaleca się jego rozcieńczanie do maksymalnego stężenia 30%. Można wykonać gotowe serum olejowe – połączyć w ciemnej butelce do 10 ml oleju z zielonej kawy oraz 20 ml wybranego oleju bazowego, np. z awokado lub migdałów. Możliwe jest także przygotowanie serum w dłoni tuż przed nałożeniem – mieszamy wówczas 1 kroplę oleju kawowego z dwoma kroplami innego olejku lub kwasu hialuronowego, a następnie wmasowujemy w skórę.