Nasiona drzewa Coffea Arabica znane są przede wszystkim jako źródło pobudzającej kawy. Stymulujące działanie kawy teraz dostępne jest także w formie oleju pozyskanego z niedojrzałych, zielonych nasion. Olej jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o nawilżenie i regenerację skóry!
Jeśli towarzyszy Wam nieprzyjemne uczucie ciężkości, warto pomyśleć o kuracji oczyszczającej. Polecamy wybrać metodę naturalną, niegwałtowną, bezpieczną dla organizmu. Takie działanie zapewniają nasiona Psyllium Husk, zwane również Babką Płesznik.
Marzysz o pięknych i gęstych włosach w wyrazistym, naturalnie wyglądającym, odcieniu brązu. Starannie wybierasz farbę w drogerii i wykonujesz koloryzację. Efekt – włosy stają się suche, szorstkie, wypadają, skóra głowy swędzi i jest podrażniona, a kolor po kilku myciach wypłukuje się pozostawiając niewyraźną poświatę.
Kobiety stosują różnorodne metody, które mają zapewnić młody i zdrowy wygląd twarzy: sięgają po kosmetyki pielęgnacyjne, poddają się zabiegom medycyny estetycznej, a nawet operacjom plastycznym. Starohinduska medycyna ajurwedyjska, bazująca tylko na naturalnych sposobach pielęgnacji zdrowia i urody, proponuje zapobiegać niż leczyć. Według Ajurwedy przyczyną chorób, a przez to niezdrowego wyglądu, są zalegające w organizmie toksyny. Jeśli zostaną usunięte, organizm będzie prawidłowo funkcjonował, co widać także po promiennej cerze.
Olej Amla
Amla, czyli roślina o łacińskiej nazwie Emblica Officinalis zwana również indyjskim agrestem jest jedną z najpopularniejszych roślin stosowanych w kosmetyce. Jej niezwykłe właściwości odmładzające, odżywcze i rewitalizujące zostały docenione przez indyjską sztukę-medycynę – Ajurwedę.
Dlaczego zdrowy styl życia stał się obecnie taki popularny? Gwiazdy zatrudniają osobistych doradców żywieniowych, firmy zaczynają oferować usługi dostarczania zdrowej żywności w ciągu dnia do szkoły/pracy swoich klientów. Może to tylko kolejny sposób, aby wyciągnąć od nas pieniądze?
Masaż ajurwedyjski stanowi jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Zalicza się go do najstarszej sztuki medycznej. Masaż ajurwedyjski pełni wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywiera na poszczególne układy naszego organizmu.
Hindusi słyną jako naród ludzi z pięknymi włosami. Tylko częściowo zasługę można przypisywać genetyce. Ogromne znaczenie ma licząca sobie wiele setek lat tradycyjna medycyna hinduska - ajurweda. Ajurwedyjskie receptury łączą w sobie bogactwo naturalnych składników i procedury, które maksymalnie wykorzystują ich dobroczynne właściwości.
Cera tłusta i trądzikowa nie lubi się z olejami? To często powtarzany mit. Taka skóra również potrzebuje odżywienia i nawilżenia. Choć oleje do pielęgnacji cery skłonnej do wyprysków należy dobierać ostrożnie, to olej z pestek jeżyn powinien wylądować na czele listy ulubieńców.
Ajurweda od tysięcy lat dostarcza rozwiązań i porad na temat zdrowia, urody i wewnętrznej równowagi. Jej metody są całkowicie naturalne, oparte na ziołach, roślinnych wyciągach i olejach, a przy tym bardzo skuteczne. Jednym z najważniejszych warunków zachowania zdrowia według Ajurwedy jest oczyszczanie jamy ustnej.