Olejowanie włosów na noc
2020-04-30
Olejowanie włosów zyskuje coraz większą popularność. To dlatego, że dzięki olejowaniu włosów możesz bardzo szybko poprawić ich kondycję. Dzięki olejowaniu włosy będą bardziej elastyczne, mocniejsze, lśniące i gładkie. Jeśli będziesz olejować je regularnie, szybciej uporasz się z problemem rozdwajających się końcówek i wypadających włosów. Bardzo lubianą metodą jest olejowanie włosów na noc. Od czego zacząć?
Wybierz olejowanie najlepsze dla siebie
Jest kilka sposobów olejowania włosów. Warto wypróbować każdy z nich, aby znaleźć najskuteczniejszą i najbardziej odpowiednią dla swoich włosów metodę. Co jest najważniejsze?
Wybór oleju zgodnie z potrzebami włosów
Twoje włosy mogą pokochać olej kokosowy, arganowy albo na przykład olej z pestek moreli. Wszystko zależy od ich porowatości i indywidualnych preferencji. Rozpoczynając przygodę z olejowaniem, zwracaj uwagę na polecane dla danej porowatości olejki i uważnie przyglądaj się efektom.
- włosy wysokoporowate wypróbuj na przykład olej konopny, olej z dzikiej róży albo olej z nasion truskawki,
- włosy średnioporowate: wypróbuj na przykład olej makadamia, olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej rycynowy albo olej z pestek śliwki,
- włosy niskoporowate: polecane dla takich włosów oleje to na przykład olej kokosowy, masło babassu, masło z pestek mango, masło kakaowe albo shea.
Wybór metody olejowania włosów
Włosy możesz olejować na sucho lub na mokro, od kilkunastu minut do kilku godzin albo nawet przez całą noc. Olejowanie na noc sprawdzi się zwłaszcza w przypadku włosów mocno przesuszonych i zniszczonych. Przetestuj różne metody olejowania włosów, aby sprawdzić, którą Twoje włosy pokochają najbardziej.
Dobranie ilości nakładanego oleju
Dobierz ilość oleju odpowiednią do długości i gęstości Twoich włosów. Zwróć uwagę, aby włosy były pokryte używanym olejem, lecz żeby nim nie ociekały. Zazwyczaj na pokrycie włosów o średniej długości i gęstości wystarczy 1-2 łyżki oleju.
Ważne też mogą okazać się predyspozycje zapachowe. Niektóre oleje mają delikatny zapach, inne mogą być zbyt drażniące dla wrażliwego nosa. Właśnie zapach może być decydujący w wyborze olejowania włosów na noc.
Olejowanie na noc - dla kogo najlepsze?
Włosy możesz olejować od kilkunastu minut do nawet całej nocy. Olejowanie na noc jest szczególnie lubiane, bo dzięki temu zapewnisz bardzo intensywne działanie oleju. Jest to także bardzo wygodna metoda, bo olej działa podczas Twojego snu, a rano możesz od razu cieszyć się efektami. Jeszcze większą intensywność działania zyskasz, jeśli nałożysz olej na mokre włosy. Może to jednak je przeciążyć, dlatego stosuj tę metodę ostrożnie.
- Olejowanie na noc najbardziej docenią włosy zniszczone i przesuszone, z niedoborem emolientów. Jeśli Twoje włosy są suche, sianowate, szorstkie w dotyku i niedociążone, możesz olejować je na noc 1-2 razy w tygodniu w ramach intensywnej kuracji odżywiającej. Pamiętaj, aby nie przesadzić z częstotliwością olejowania i uważnie przyglądać się włosom. Jeśli zaczną sprawiać wrażenie obciążonych, będą się strączkować i stracą na objętości, może to być sygnał, że warto na jakiś czas zrezygnować z olejowania.
- Zwróć uwagę na zapach oleju - jeśli olejujesz włosy na noc, pamiętaj, że zapach olejku nałożonego na włosy będzie towarzyszył ci aż do rana. Dlatego warto sięgać po olejki o neutralnym, delikatnym zapachu. Możesz też dodać do ulubionego olejku kilku kropel eterycznego, np. olejku lawendowego, który ułatwia zasypianie, a przy okazji poprawia ukrwienie skóry głowy.
- Sprawdź, czy nie masz reakcji alergicznej - warto wcześniej przestestować, czy wybrany olej nie podrażni Twojej skóry. Dlatego zanim sięgniesz po olej na noc, zastosuj go w ciągu dnia i zwróć uwagę na reakcję.
Olejowanie na noc - jak stosować?
Olejowanie włosów na noc wygląda nieco inaczej, niż wtedy, gdy stosujemy olej w ciągu dnia, na kilka godzin przed myciem włosów.
- Wybrany olej delikatnie rozprowadź na dłoniach i nałóż na suche, rozczesane włosy. Jeśli Twoje włosy nie mają skłonności do nadmiernego przetłuszczania się, możesz zastosować olej także na skórę głowy. Wypróbuj różne sposoby, aby odkryć potrzeby Twoich włosów.
- Możesz związać je w luźny warkocz lub koczek, jeśli masz długie włosy.
- Nałóż na włosy foliowy czepek lub, jeśli szeleszczenie czepka utrudni zasypianie, przykryj poduszkę ręcznikiem bądź bawełnianą koszulką, aby zniwelować ewentualne zabrudzenia.
- Śpij dobrze!
- Rano umyj włosy delikatnym szamponem, a w razie potrzeby powtórz czynność.
Pokaż więcej wpisów z
Kwiecień 2020