Jak przyspieszyć porost włosów – naturalne metody
Wspaniałym sposobem na porost włosów jest mieszanka oleju musztardowego z henną. Należy gotować około 250 ml oleju musztardowego w cynowym lub blaszanym naczyniu, stopniowo dosypując 60 gr henny, tak aby ciągle gotowała się w oleju. Dokładnie wymieszaj i wlej mieszankę do szklanej butelki. Regularny masaż głowy tym olejem dobrze zadziała na porost włosów.
Dobrym sposobem na łysienie i wypadanie włosów jest siemię lniane, będące istną bombą witaminową. Zawiera ono takie składniki, jak cynk, witamina E, kwas tłuszczowy omega-3, fitosteryny, flawonoidy i fitoestrogeny. Działa świetnie nie tylko na włosy, ale także na skórę, układ pokarmowy oraz jako środek profilaktyczny przeciw nowotworom. Można je spożywać po namoczeniu lub rozgnieceniu, zmielone np. w młynku do kawy, jako dodatek do potraw (np. jogurtu, czy w formie posypki na kanapkę) lub sam w postaci naparu. W epoce powszechnego zażywania farmakologicznych suplementów warto sięgnąć po naturalne, o wiele lepiej przyswajalne środki, w dodatku dostępne za bardzo niewielką cenę (paczka siemienia to koszt ok. 2 zł w hipermarkecie)
Jedną z bardzo efektywnych kuracji jest energiczne nacieranie skóry głowy palcami po umyciu włosów zimną wodą. Skóra powinna być nacierana tak długo, dopóki zacznie “mrowieć” i będzie ciepła. To uaktywni gruczoły łojowe i zwiększy krążenie krwi w dotkniętych łysieniem miejscach pobudzając włosy do zdrowego wzrostu.
Niedocenianym, a bardzo skutecznym środkiem jest tatarak zwyczajny, którego kłącze stosowane w postaci odwarów (czyli gotowany przez m.in. 10 minut) zewnętrznie na skórę głowy hamuje łysienie, odżywia, poprawia ukrwienie skóry głowy, pobudza porost włosów.
Uwaga: mimo, iż zioła są o wiele mniej inwazyjne i nie mają tylu efektów ubocznych co leki syntetyczne, nie można ich stosować cały czas. Okres leczenia ziołami wynosi około 30-35 dni; potem przez 10 dni należy zrobić przerwę. Po tym terminie można, a niekiedy trzeba powtórzyć kurację ziołową.