Olejki roślinne na stałe zagościły już w kanonach pielęgnacji. Zalety ich stosowania są niezaprzeczalne. Naturalna pielęgnacja to najlepsze, co można zrobić dla swojej skóry! Aby czerpać jak najwięcej korzyści z olejków roślinnych, wypróbuj metodę odżywczego masażu olejkami.
Wzmożone wypadanie włosów nie oznacza jeszcze łysienia. Dopiero utrzymująca się przewaga utraconych włosów nad nowo odrastającymi powoduje widoczne przerzedzenie czupryny. Punktem wyjścia dla oceny stopnia łysienia zawsze jest dokładna obserwacja, dzięki której wczesne rozpoznanie łysienia może skutkować szybkim i efektywnym jego zwalczeniem.
Pękające naczynka na twarzy to zmora wielu kobiet. Jeżeli są bardzo widoczne – powodują dyskomfort i zakłopotanie. Do czynników zwiększających ryzyko powstawania „pajączków” należy m.in. stres, nieodpowiednia dieta (obfitująca w ostre przyprawy), spożywanie alkoholu, częste gorące kąpiele, wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim – skłonności genetyczne.
Naczynkom należy przede wszystkim zapobiegać, a powstałe już ciężko zniwelować. Przedstawiamy jednak kilka domowych metod, które wprowadzone na stałe do pielęgnacji pomogą wzmocnić ścianki naczynek, zmniejszając ich widoczność i zapobiegając pękaniu.
Jakkolwiek zazwyczaj masaż ma świetny wpływ na organizm, niestety nie w każdym stanie zdrowia masaż jest dobrym pomysłem. Są pewne schorzenia, przy których masaż nie jest wskazany.
Lucerna (Medicago sativa) uważana jest za jedno z najzdrowszych ziół świata. Jest rośliną powszechnie uprawianą także w Polsce. Dziś zaliczamy ją do grupy superfood – pokarmów wyjątkowo cennych dla zdrowia. Lucerna jest bardzo uniwersalna w użytku, przydatna w celu wzmocnienia odporności. Szczególnie poleca się lucernę osobą starszym.
Producenci kosmetyków zobligowani są do umieszczania składu na etykietach swoich produktów. Prawda jest jednak taka, że terminy chemiczne są dla przeciętnego konsumenta tak niezrozumiałe, że równie dobrze mogłoby ich tam nie być. Zazwyczaj nie czytamy więc treści wydrukowanej na opakowaniu, tylko skupiamy się na właściwościach kosmetyku obiecywanych nam przez producenta. W jaki sposób jednak dany efekt ma zostać zapewniony - zwykle pozostaje dla nas tajemnicą.
Niewiele jest osób, które są zadowolone z kondycji swoich włosów. Problemy takie jak łupież, osłabienie włosów czy nawet ich wypadanie, często skłaniają nas do zakupu specjalistycznych produktów, które mają nam pomóc zwalczyć uporczywy problem. Niestety bardzo często kosmetyki te bazują na chemicznych substancjach, które więcej czynią szkód niż pomagają.
Maski i okłady algowe do niedawna były zarezerwowane dla ekskluzywnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Algi na rynku europejskim są zjawiskiem stosunkowo nowym – w krajach Dalekiego Wschodu były używane już tysiące lat temu! Dlaczego algi są tak cenne w pielęgnacji skóry?
Długotrwała koloryzacja chemicznymi farbami może i nada włosom piękny, pożądany kolor, ale jednocześnie zniszczy je, pozbawiając blasku i nawilżenia. Wiele kobiet dopiero po długoletnim farbowaniu zwykłymi farbami decyduje się na koloryzację naturalną. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych farb, dzięki której włosy odwdzięczą się pięknym, nasyconym kolorem, będą zdrowsze, nawilżone i odżywione.
Aby znaleźć rośliny o korzystnym wpływie na urodę, nie trzeba wcale szukać daleko! Wiele z nich jest dostępnych tuż pod naszym nosem – na polskich łąkach i lasach. Rodzime zioła były stosowane w ludowych recepturach dla pięknych włosów i skóry od setek lat. Poznaj sekrety polskich ziół.