Oliwa z oliwek jest jednym z najczęściej stosowanych w kuchni olejów pochodzenia roślinnego. Dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego oraz witamin (A, D, E, K), uchodzi za zdrowszą niż olej słonecznikowy czy rzepakowy, dlatego chętnie jest wykorzystywana w kulinariach.
Przetłuszczające się włosy to bardzo często spotykany problem. Występuje, gdy gruczoły łojowe skóry głowy wydzielają zbyt duże ilości łoju. W wyniku tego włosy szybko tracą świeżość, nie mają objętości, są przyklapnięte, nie układają się. Wymagają starannej, łagodnej pielęgnacji, częstego, nawet codziennego mycia.
Oleje pochodzenia roślinnego są powszechnie stosowane w kosmetyce naturalnej. Ich lista jest bardzo długa: olej sojowy, kokosowy, migdałowy, z pestek winogron, bijący rekordy popularności olej arganowy i kokosowy, makadamia lub olej, który prawdopodobnie znajduje się w większości polskich kuchni, czyli oliwa z oliwek. O tym, że oliwa z oliwek jest zdrowa i powinno się ją włączyć do codziennej diety, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak oliwa z oliwek znalazła zastosowanie nie tylko w kulinariach, ale także w kosmetyce.
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Od lat toczą się debaty czy bardziej szkodzi, czy pomaga. Bez wątpienia parzona „mała czarna” ma swoje dobre i złe strony. Jednak nasiona kawy nie służą jedynie do wytwarzania aromatycznego napoju. Pozyskuje się z nich cenny olej, który posiada podobne właściwości i znakomicie nadaje się do pielęgnacji ciała i włosów.
Spieczona skóra, palące, czerwone plecy i dekolt – to nieprzyjemne skutki opalania. Choć można ich uniknąć stosując podstawowe zasady ochrony oraz kremy przeciwsłoneczne, niemal każdy z nas przeszedł w swoim życiu etap bolesnych konsekwencji plażowania. Jak sobie z nimi radzić? Które sposoby realnie pomagają, a na które rady lepiej uważać?
Marula to piękne, rozłożyste drzewo porastające Afrykę. Z pestek jego słodkich owoców wytłaczany jest niezwykle cenny olej o silnym działaniu antyoksydacyjnym, odmładzającym i zmiękczającym, a jednocześnie posiadający zdolność do łagodzenia trądziku. Olej należy do surowców rzadkich, o ograniczonej produkcji, co wymusza jego wyższą cenę.
Zadbane, lśniące loki i fale są prawdziwą ozdobą podkreślającą urodę kobiety. Niestety, włosy kręcone mają tendencję do przesuszania się, a zamiast elastycznych „sprężynek” i seksownych skrętów na głowie królują splątane, puszące się włosy, które mogłyby być przecież pięknymi lokami.
Olejki roślinne na stałe zagościły już w kanonach pielęgnacji. Zalety ich stosowania są niezaprzeczalne. Naturalna pielęgnacja to najlepsze, co można zrobić dla swojej skóry! Aby czerpać jak najwięcej korzyści z olejków roślinnych, wypróbuj metodę odżywczego masażu olejkami.
Pękające naczynka na twarzy to zmora wielu kobiet. Jeżeli są bardzo widoczne – powodują dyskomfort i zakłopotanie. Do czynników zwiększających ryzyko powstawania „pajączków” należy m.in. stres, nieodpowiednia dieta (obfitująca w ostre przyprawy), spożywanie alkoholu, częste gorące kąpiele, wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim – skłonności genetyczne.
Naczynkom należy przede wszystkim zapobiegać, a powstałe już ciężko zniwelować. Przedstawiamy jednak kilka domowych metod, które wprowadzone na stałe do pielęgnacji pomogą wzmocnić ścianki naczynek, zmniejszając ich widoczność i zapobiegając pękaniu.